WZMACNIANIE EFEKTYWNOŚCI WŁASNEJ I ZESPOŁOWEJ

Szkolenie – Rozwój Osobisty, Zarządzanie czasem, Wyznaczanie celów.

WZMACNIANIE EFEKTYWNOŚCI WŁASNEJ I ZESPOŁOWEJ

Szkolenie – Rozwój Osobisty, Zarządzanie czasem, Wyznaczanie celów.

Umiejętnie wyznaczanie celów i zarządzanie sobą w czasie jest kluczem do szczęścia w życiu osobistym jak i sukcesu w życiu zawodowym. Im lepiej zarządzamy czasem, tym większa będzie nasza efektywność. Im jaśniejsze i lepiej sformułowane są nasze cele, tym łatwiej nam je osiągnąć. 

Osoby, które nie potrafią zarządzać sobą jak i swoimi celami żyją pod presją w permanentnym stresie, które w dalszej perspektywie mogą prowadzić do wypalenia zawodowego, a nawet poważnych chorób.

Dla kogo to szkolenie?

 • Managerowie wszystkich poziomów
 • Pracownicy, od których wymagana jest umiejętność skutecznej priorytetyzacji i samoorganizacji

Czego się nauczysz na szkoleniu?​

 • Zapoznanie się z różnymi orientacjami wobec czasu i poznanie własnego podejścia do niego
 • Nauczenie się ustalania życiowych priorytetów
 • Zdobycie umiejętności wyznaczania celów za pomocą metodologii SMART
 • Kształtowanie umiejętności efektywnego wykorzystania czasu pracy
 • Zdobycie wiedzy na temat złodziei czasu oraz rozwinięcie umiejętności unikania ich
 • Nabycie umiejętności odróżniania spraw ważnych i pilnych od nieważnych i niepilnych
 • Rozwinięcie umiejętności asertywnej odmowy
 • Wzmocnienie silnych stron i wskazanie obszarów do rozwoju osobistego

Korzyści z udziału w szkoleniu:

 • Umiejętność efektywnego gospodarowania czasem
 • Umiejętność wyznaczania celów krótko- i długoterminowych
 • Polepszenie wzajemnych relacji w organizacji
 • Zwiększenie poziomu zadowolenia z wykonywanej pracy
 • Zwiększenie odporności w działaniach pod presją czasu

Dane szczegółowe o szkoleniu

Tytuł szkolenia

WZMACNIANIE EFEKTYWNOŚCI WŁASNEJ I ZESPOŁOWEJ

Kod usługi szkoleniowej

O/WEW/A/1/WT

Termin rozpoczęcia szkolenia

Miejsce szkolenia:

Szkoleniowiec:

Aktualna cena za osobę (od:)

Promocyjna cena tylko do:

Program szkolenia.

MODUŁ I – JAK WYKORZYSTUJESZ SWÓJ CZAS? 

 • Wartość twojego czasu
 • Na czym upływa Twój czas?
 • Czynne podejście do wykonywania zadań

MODUŁ II – WYZNACZANIE CELÓW

 • Jak ważne są cele i dlaczego działają?
 • Cele długoterminowe i cele krótkoterminowe
 • Jak skutecznie formułować cele? Metoda SMART

MODUŁ III – PRACUJ EFEKTYWNIE, UNIKAJ ZŁODZIEI CZASU 

 • Jesteś Ośmiornicą czy Słoniem? Typy osobowości
 • Mit wielozadaniowości
 • Dokonywanie wyborów w celu zwiększenia efektywności
 • Bardziej efektywne spotkania

MODUŁ IV – SKUP SIĘ NA PRIORYTETACH I ZAPANUJ NAD SWOIM CZASEM 

 • Czym jest prokrastynacja?
 • Połknij tę żabę!
 • Matryca Eisenhowera
 • Jak uporać się ze złodziejami czasu? 

HARMONOGRAM GODZINOWY

 • Godzina rozpoczęcia: 09:00
 • Godzina zakończenia: 17.00
 • Ilość godzin szkoleniowych: 8

Łączna ilość godzin szkoleniowych: 8

Kto poprowadzi to szkolenie w Katowicach?

dr Wiktor Tokarski 

Obszar specjalizacji

Rozwój kompetencji managerskich. Budowanie relacji interpersonalnych. Wpływ komunikacji na życie i biznes. Motywacja i automotywacja. Ograniczające przekonania. Zarządzanie czasem i efektywność osobista. Zarządzania zasobami ludzkimi. Komunikacja i doskonalenie zawodowe. Coaching managerski. Rozwiązywanie konfliktów. Inteligencja emocjonalna. Budowanie efektywnych zespołów. Przywództwo.

Doświadczenie zawodowe

 • Pierwsze kroki na sali szkoleniowej stawiał w 2008 roku prowadząc szkolenia dla średniej kadry managerskiej jednego z największych polskich banków. W między czasie obronił doktorat z socjologii i prowadził liczne projekty z zakresu rozwoju osobistego.
 • Przez kilka lat zdobywał doświadczenie jako manager, dyrektor zarządzający, a także wykładowca akademicki.
 • Współpracował z takimi markami: BZWBK (obecnie Santander Bank), Instytut Rozwoju Biznesu (obecnie: IBD Business School), TU Allianz Polska, TimeTrend, Riff, Montblanc, Noble Place oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Doświadczenie w świadczeniu tego typu usług

Od 2017 roku przeprowadził ponad 1800 godzin szkoleniowych, 1100 godzin coachingu indywidualnego i grupowego oraz ponad 100 godzin executive coachingu.

Wykształcenie

 • Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii. 
 • Coach  (Szkoła Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, Kraków).
 • Trener biznesu (IBD Business School, Warszawa)
Wiktor Toarski

Firmy i marki dla których pracowaliśmy

Komunikacja, Asertywność, Wyznaczanie celów, Delegowanie zadań, Motywowanie

Zarządzanie czasem jak i organizacja czasu pracy to ważne tematy w pracy każdego pracownika. Dlatego, z wielką przyjemnością, zapraszamy na szkolenie, pt. „Wzmacnianie efektywności własnej i zespołowej”, które dedykowane jest pracownikom różnych szczebli i odpowiedzialności, w tym – także – menedżerom.

Szkolenie zarządzania czasem

Profesjonalny kurs zarządzania czasem musi rozpoczynać się od zastanowienia się nad tym w jaki sposób wykorzystujemy nasz czas, jaka jest jego wartości i na czym ten czas upływa. Wielu ludzi przychodzi do pracy, wykonuje zlecone im zadania, a pod koniec dnia ze zdziwieniem odnotowują jak niewiele udało się im zrobić, albo że zapomnieli o sprawach, które były priorytetowe. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak się zachować? Jakie podejście jest właściwe i skuteczne? Na te pytania odpowiemy w pierwszej części szkolenia „Wzmacnianie efektywności własnej i zespołowej”.

Wyznaczanie celów

W drugiej części zajmiemy się kwestią wyznaczania celów. Szkolenie pracowników z wyznaczania celów jest dla każdej firmy bardzo opłacalne. Wyznaczanie celów do umiejętność, którą powinni posiąść zarówno menedżerowie, jak i pracownicy, którzy nie zarządzają zespołami. Czym jest cel i jak go profesjonalnie wyznaczyć? Podpowiedzią jest tu akronim SMART, który mówi, że cel powinien być prosty (S – simple), mierzalny (M- measurable), osiągalny (A – achivable), istostny (R – relevant) oraz określony w czasie (T – timely defined). To właśnie ta metoda stanie się przedmiotem wykładu oraz ćwiczeń uczestników szkolenia „Wzmacnianie efektywności własnej i zespołowej”.

Pracuj efektywnie, unikaj złodziei czasu

Efektywna praca to nie tylko wyznaczenie celu, ale efektywność oraz unikanie czasu. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jaki typ osobowości reprezentują. Czy są Ośmiornicą, a może Słoniem oraz rozprawią się z bardzo powszechnym mitem, według którego człowiek jest w stanie w tym samym czasie zajmować się wieloma rzeczami na raz (mit wielozadaniowości).
Zwiększenie efektywności pracownika może polegać, m. in. na tym. aby dokonywać przemyślanych i celowych wyborów. I ta kwestia również stanie się tematem kursu rozwoju osobistego i pracowniczego, pt. „Wzmacnianie efektywności własnej i zespołowej”.

Kwestią, na która często skarżą się pracownicy firm są nieefektywne spotkania. Im wyższe stanowisko, tym spotkań więcej i więcej czasu, który trzeba na nie poświęcać. Co zatem należałoby zrobić, aby uczestnicy spotkania nie mieli wrażenia, że tracą swój cenny czas przychodząc na spotkania firmowe? Jak zorganizować spotkanie, by efektywnie wykorzystać czas i doprowadzić do pełnego zaangażowania wszystkich jego uczestników? Są na to konkretne i sprawdzone sposoby i to one będą przedmiotem pracy w czasie szkolenia ze wzmacniania efektywności własnej i zespołowej. 

Skup się na priorytetach

Niektórzy uważają, że nie można zarządzać czasem, gdyż czas jest czymś niematerialnym. Zamiast tego proponują by mówić i pisać o zarzadzaniu sobą w czasie. My zgadzamy się z jednym i drugim podejściem i uważamy, że zarządzanie czasem, czy zarządzanie sobą w czasie to – między innymi – umiejętność skupienia się na priorytetach i pokonania prokrastynacji. Jak zmierzyć się z tendencją do odkładania na później? Czy jest coś co możemy zrobić, by pokonać prokrastynację? Na nasze szczęście – tak. Są konkretne sposoby, by sprawami zajmować się wtedy, kiedy powinniśmy i kiedy będziemy najbardziej efektywni.
W umiejętności priorytetyzacji zadań pomoże nam sam generał Eisenhower, a dokładnie rzecz biorąc metoda, którą nazywa się popularnie „matrycą Eisengowera”. Polega ona na kategoryzowani zadań zgodnie z czterema wytycznymi: 1. Zadania ważne i pilne, 2 Zadania ważne i niepilne, 3, Zadanie nieważne, ale pilne oraz 4. Zadania nieważne i niepilne. Jak dokonać takiego podziału i jak potem wykorzystać go w pracy – o tym będzie można dowiedzieć się w czasie szkolenia „Wzmacnianie efektywności własnej i zespołowej”.

Zapanuj nad swoim czasem

Ostatnią kwestią, która zostanie poruszona w czasie szkolenia w Katowicach to sprawa złodziei czasu. Pamiętacie takie sytuacje kiedy świetnie wyznaczyliście sobie cele, zaplanowaliście proces pracy, a jednak okazywało się, że nie zdążyliście na czas? Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być złodzieje czasu, czyli takie sytuacje, które wyglądają na niewinne zajęcia, tudzież rozproszenia, ale w rzeczy samej są groźnymi złodziejami naszego cennego czasu. Jak je rozpoznać i jak nad nimi zapanować? Na te pytania udzielimy odpowiedzi w czasie szkolenia „Wzmacnianie efektywności własnej i zespołowej”, na które zapraszamy do Katowic.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Nasze szkolenia prowadzone są w małych grupach. Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość nie tylko zapoznać się z wiedzą, która jest przedmiotem szkolenia, ale też w czasie różnorodnych ćwiczeń, wypróbować zastosować tę wiedzę w praktyce. Przyjaźni i wyrozumiali trenerzy, którzy prowadzą nasze szkolenia, są specjalistami w swoich dziedzinach. Zależy im na partnerskich relacjach z uczestnikami szkoleń, przez co nasze kursy są wysoko oceniane i rekomendowane innym.

Gdzie i kiedy odbędzie się szkolenie ?

Adres:

STADION ŚLĄSKI
ul. Katowicka 10
41-500 Chorzów

Data i godzina rozpoczęcia:

do uzgodnienia - prosimy o kontakt

Kolejne terminy tego szkolenia:

W sprawie kolejnych terminów, prosimy o kontakt tel. 660 910 950

Co otrzymujesz w ramach tego szkolenia?

 • Udział w 1 dniu  szkoleniowym w komfortowych salach zlokalizowanych na Stadionie Śląskim
 • Sporą dawkę wiedzy teoretycznej oraz ćwiczenia i warsztaty praktyczne
 • Komfortowy udział w szkoleniu w max. 14 osobowej grupie!
 • Drukowane materiały szkoleniowe potrzebne do przeprowadzenia szkolenia
 • Prezentacja użyta w czasie szkolenia w pliku pdf
 • Przepyszny obiad – do wyboru dania mięsne, rybne lub wegetariańskie + napoje do obiadu
 • Serwis kawowy – kawa, soki i ciastka
 • Certyfikat ukończenia szkolenia

CENA ZA SZKOLENIE NIE OBEJMUJE:

 • Noclegów uczestników,
 • Przejazdów,
 • Dodatkowych kosztów wynikających z udziału w szkoleniu.

CENA ZA TO SZKOLENIE TO:

850,00 zł netto za osobę (cena regularna)
+5% rabatu przy udziale 2 osób z jednej firmy
+10% rabatu przy udziale 3 osób z jednej firmy

Cena promocyjna „first minute” z rabatem -100,00zł = 750,00 zł netto za osobę. Cena „first minute” obowiązuje dla biletów opłaconych nie później jak 7 dni przed szkoleniem. Decyduje data księgowania środków na koncie organizatora. Promocja first minute nie łączy się z rabatowaniem dla większej ilości osób z jednej organizacji.

KOD USŁUGI SZKOLENIOWEJ: 
O/WEW/A/1/WT

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE TEGO SZKOLENIA DLA MENEDŻERÓW?

 • Zadzwoń teraz: 660 910 950
 • Napisz do nas: biuro@sos.edu.pl

Dodatkowe informacje dla uczestników.

Udział w szkoleniu możliwy jest poprzez rejestrację i zrealizowanie płatności w jednym z 3 wariantów, wg. Państwa potrzeb:

 1. Rejestracja online poprzez system ecommerce w serwisie internetowym: www.sos.edu.pl
  Uczestnik zobowiązany jest do zarejestrowania się na szkolenie online poprzez stronę internetową i zrealizowanie płatności elektronicznie poprzez BLIK, Przelew elektroniczny lub kartę kredytową (operatorem płatności jest system Dotpay). Potwierdzeniem udziału w szkoleniu jest zaksięgowanie wpłaty na koncie bankowym organizatora, najpóźniej na 3 dni robocze przed szkoleniem.
 2. Rejestracja poprzez wypełnienie druku formularza zgłoszeniowego – poprzez przesłanie wypełnionego, podpisanego i opieczętowanego skanu formularza na adres mailowy biuro@sos.edu.pl, dalej zrealizowanie płatności przelewem bankowym na podstawie przesłanej faktury pro-forma. Potwierdzeniem udziału w szkoleniu jest zaksięgowanie wpłaty na koncie bankowym organizatora, najpóźniej na 3 dni robocze przed szkoleniem.
 3. Dla rejestracji pracowników instytucji publicznych, urzędów centralnych lub samorządowych, administracji publicznej i innych instytucji oraz organizacji pozarządowych gdzie płatność z góry za szkolenie jest proceduralnie niemożliwa dopuszczalne jest uregulowanie opłat za udział pracownika po szkoleniu na podstawie przekazanej w ostatnim dniu szkolenia faktury VAT (zazwyczaj brutto=netto, na podstawie Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 ze zm. – art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) z terminem płatności 14 lub 21 dni. Uprzednio konieczna jest rejestracja pracownika poprzez przesłanie wypełnionego, podpisanego i opieczętowanego skanu formularza na adres mailowy

Organizacja szkoleń w dobie COVID19.
Szkolenie realizowane jest zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju oraz GIS i
przygotowanymi przez nas wytycznymi – przesyłanymi od uczestników szkoleń. Każdy z uczestników
jest zobowiązany do przesłania przed udziałem w szkoleniu oświadczenia:
Oświadczam, że zapoznałam/em się z powyższymi wytycznymi. Oświadczam, że w ostatnich dwóch
tygodniach nie chorowałam/em , nie miałam/em objawów świadczących o ryzyku zachorowania na
covid19 oraz nie miałam/em bezpośredniego kontaktu z osobą, u której potwierdzono zachorowanie
na covid19.

ORGANIZATOR SZKOLENIA:

ŚLĄSKA ORGANIZACJA SZKOLENIOWA SP. Z O.O.
Al. Roździeńskiego 188, 40-203 Katowice
tel. 660 910 950 lub 880 635 558
KRS: 0000811883  |  NIP: 9542809702  |  REGON: 9542809702
Rejestr Instytucji Szkoleniowych (RIS) – nr ewidencyjny: 2.24/00351/2020

Referencje

Możesz lubić także…